^بالا

بازدیدکنندگان

امروز46
دیروز69
این هفته605
این ماه238
مجموع171994

آی پی بازدیدکنندگان : 18.206.14.36
Unknown ? Unknown Sun 03 Jul 2022 11:33

ورود به سایت

پاسخ به سوالات شما توسط مدیریت موسسه

 • آدرس شعب تهران

  بنا به درخواست اولیای محترم آدرس دبستان های دخترانه و پسرانه علوی شعبه تهران به شرح زیر می باشد:

  شعبه غرب تهران دخترانه : فلکه دوم صادقیه، خیابان آیت اله کاشانی، خیابان نجف زاده فروتن،نبش گلستان 2 پلاک 17

  تلفن: 44064887-44075669-021

  شعبه منطقه 2 تهران پسرانه: بزرگراه آل احمد، انتهای پل شیخ فضل اله به سمت غرب، پلاک 171

  تلفن: 88283335-021

  شعبه شرق تهران پسرانه:خیابان پیروزی، ابتدای دوم نیروی هوایی، پلاک 2

 • معلم ورزش دبستان پسرانه

  معلم ورزش سال تحصیلی 95-94 شعبه ی پسرانه کودک بنا بر نیازسنجی انجام شده آقا خواهد بود.

 • تعداد نفرات کلاس ها

  شورای آموزشی دبستان های علوی کودک با بررسی نقاط ضعف و مشکلات اجرایی کلاس های سال تحصیلی گذشته تصمیم به کاهش تعداد نفرات کلاس ها در سال تحصیلی 95-94 گرفته است.

 • نیمکت ها و پرده ها

  اقدامات لازم در مورد نیمکت ها و پرده های بعضی از کلاس ها صورت پذیرفت.

 • مسایل مالی

  قطعا یکی از اهداف ایجاد مدارس غیر دولتی بر پایه ی مسایل مالی می باشد ولی مطمئنا مجموعه ی علوی اهداف والای آموزشی را فدای مسایل مالی نخواهد کرد، از طرفی کلیه ی امور حسابداری مدرسه به صورت کاملا شفاف در سه سال اخیر موجود می باشد که این خود شاهدی بر ادعای فوق می باشد.

 • فضای فیزیکی دبستان علوی کودک

  در سال تحصیلی گذشته با توجه به محدودیت فضای فیزیکی دبستان علوی کودک دخترانه شاهد بروز بعضی مشکلات بوده ایم با توجه به این که هدف اصلی مجموعه ی علوی کودک تامین محیط مناسب و صمیمی برای دانش آموزان می باشد در حالی که تراکم بالای دانش آموزان در سال گذشته با هدف اصلی مجموعه منافات دارد لذا مجموعه ی علوی در حال انجام اقداماتی می باشد که در سال تحصیلی آینده با اضافه کردن یک ساختمان جدید به شعبه ی دخترانه نسبت به رفع مشکلات پیش آمده اقدام نماید. در همین راستا از اولیای محترم تقاضا داریم در این امر ما را یاری رسانند و در صورتی که فضای مناسبی برای دبستان در نطر دارند آن را به مدیریت معرفی نمایند.

 • مشکلات پایه ی سوم

  مسائلی که در مورد پایه ی سوم مطرح شده است در حال پیگیری می باشد و متعاقبا نتایج آن به اطلاع اولیا ی محترم خواهد رسید.
   
 • نحوه ی قرار گرفتن عکس ها ی دانش آموزان بر روی سایت

  نحوه ی قرار گرفتن عکس ها روی سایت به این صورت است که تعداد زیادی عکس از طرف معلمین هر کلاس در اختیار مسئول سایت قرار می گیرد و سپس مسئول سایت با انجام تغییرات نهایی تعدادی از آن ها که از لحاظ کیفیت مناسب تر می باشند را در سایت قرار می دهد، بدیهیست که ممکن است به صورت کاملا اتفاقی عکس چند دانش آموز بیشتر از بقیه روی سایت دیده شود. مطمئنا که این تکرار بیش تر عکس ها به صورت کاملا اتفاقی می باشد.لذا از اولیای محتری که در پیام هایشان به سایت موسسه از نبودن عکس بعضی از دانش آموزان گلایه داشته اند، تقاضا می شود به این نکته توجه کنند که امکان قرار دادن همه ی عکس ها هر هفته بر سایت موجود نمی باشد ولی ان شاء الله سعی می شود که قرار دادن عکس ها طوری برنامه ریزی شود که باعث ایجاد انگیزش بیش تر در بین دانش آموزان عزیز گردد.

 • استخدام و همکاری در مدرسه ی علوی کودک

  روش استخدام و همکاری در مدرسه ی علوی طی مراحل خاص و با نظر افراد مسئول صورت می گیرد. لذا درخواست های همکاری که از طریق کانال ارتباط با مدیریت موسسه ارسال می گردد روش صحیحی نمی باشد. درخواست کنندگان محترم می توانند از طریق مراجعه ی مستقیم به محل دبستان فرم های مخصوص را پر کنند.

 • ظرفیت کلاس های مدرسه

  با توجه به نظرات اولیای محترم ظرفیت کلاس های علوی کودک در سال تحصیلی آینده تغییر نخواهد کرد و مانند سال گذشته خواهد بود.

 • جلسه ی حضوری با دکتر شکوری

  ارتباط مستمر اولیای محترم با بنده از طریق سایت علوی کودک برقرار است و در صورت تمایل جهت ملاقات حضوری لطفا تلفن تماس خود را ارسال بفرمایید.

 • عکس های موجود در سایت

  عکس های موجود در سایت توسط معلمان کلاس و بر اساس فعالیت های کلاسی در اختیار مرکز انفورماتیک مدرسه قرار می گیرد. بدیهی است عکس های موجود در سایت بدون در نظر گرفتن اسامی دانش آموزان حاضر در عکس و پس از بررسی از نظر شرایط زیر انتخاب و بارگذاری می شوند:

  1-واجد شرایط زیبا شناختی باشند.

  2-بتوانند فعالیت های کلاسی را به خوبی تشریح کنند.

  3-از لحاظ ظاهری مورد تایید وزارت آموزش و پرورش باشند.

 • ارایه جوایز در جشن دهه ی فجر

  جشن ها بهانه ای هستند برای شادی کودکان و اهدای جوایز در هر جشنی بدیهی. چه بهانه ای مناسب تر برای ارایه جوایز در جشن دهه ی فجر برای کودکان متولد همان ماه.

 • کلاس شاپرک

  مشکلات کلاس شاپرک در مورد عدم گزارش دهی در سایت و عقب افتادگی در بعضی از درس‌ها بررسی و ان‌شاءالله مرتفع خواهد شد.

 • پله ها

  در مورد پله‌های مدرسه، سعی شده است که با نصب نرده‌های بلند و حفاظهای بین نرده‌های چوبی قدیمی مدرسه، امنیت دانش‌آموزان تأمین شود با توجّه به عدم امکان نصب سرعت‌گیر و یا نصب موکت ان‌شاءالله در سال آینده سعی در نصب کف پوش در پله‌ها خواهیم کرد زیرا امنیت دانش‌آموزان عزیز از اولویت‌های این مجموعه می‌باشد.

 • تکالیف الکترونیک

  امسال کلیه‌ی پیک‌های دانش‌آموزی به صورت نرم‌افزارهای قابل اجرا برای دانش‌آموزان تهیه شده است ولی متأسفانه با توجّه به عدم وجود کپی رایت و امنیت کافی، این تکالیف فعلاً به صورت هفتگی در Smart Site توسط دانش‌آموزان صورت می‌گیرد . امید است از سال آینده با نصب قفل‌های نرم‌افزاری کار آمد این پیک‌ها تکثیر شده و در اختیار دانش‌آموزان قرار گیرد.

 • الکترونیکی کردن مدرسه

  مجموعه‌ی علوی کودک در سال اول تأسیس اقدام به تهیه و نصب بورد هوشمند و تعداد 12 عدد کامپیوتر شخصی به صورت شبکه نمود که از فضای ایجاد شده، دانش‌آموزان به تناوب استفاده می‌کردند. در سال دوم با بودجه‌ی حدود 20 میلیون تومان هوشمندسازی کلاس‌های سوم و چهارم با تکنولوژی روز دنیا صورت گرفت.

  ان‌شاءالله در سال تحصیلی جدید نیز با توجّه به ورودی‌های جدید سال سوم، دو کلاس جدید نیز هوشمند خواهند شد کلاس‌های سوم و چهارم و پنجم به صورت کاملاً هوشمند برگزار خواهد شد و دانش‌آموزان کلاس‌های پیش‌دبستانی، اول و دوم نیز بطور متناوب از Smart Siteاستفاده خواهند کرد لازم به توضیح است که توصیه‌ی کارشناسان نیز جهت استفاده از بورد هوشمند از مقطع سوم دبستان به بعد می‌باشد.

  سایت مدرسه از امسال به صورت فعال بروز رسانی می‌شود و بعضی از امکانات اعم از دانلود آواها، ثبت نام الکترونیکی، ارتباط با مدیریت و امکان برگزاری و تصحیح آزمون‌های دوره‌ای و ماهیانه در آن وجود دارد. ان‌شاءالله با رویکرد به روز کردن امکانات مدرسه، توسعه ی سایت نیز صورت خواهد گرفت.

 • کیف‌های مدرسه

  سیاست کلی علوی کودک ارائه بهترین امکانات و خدمات به دانش‌آموزان می‌باشد متأسفانه در برخی مواقع شرکت‌های پیمانکار طرف قرارداد با این مرکز در انجام تعهدات خود کوتاهی نموده‌اند از جمله کیف‌های مدرسه امسال کیفیت مناسبی ندارند، لازم به توضیح است که مبلغ پرداختی بابت کیف‌های درجه‌ی یک بوده است. با توجّه به تمهیدات در نظر گرفته شده، از سال آینده قبل از خرید و یا توزیع لوازم‌التحریر کنترل کیفیت صورت خواهد گرفت تا ان‌شاءالله در سال تحصیلی جدید مشکلات مشابه کمتر دیده شود.

   
 • ادامه آموزش زبان پس از اتمام دوران 6 ساله علوی کودک

  هیات علمی دپارتمان زبان علوی کودک با علم بر تمایل اولیاء و نیاز دانش‌آموزان برای ادامه‌ی روند آموزشی زبان جهت تثبیت و بهبود و افزایش مهارت‌های زبان دانش‌آموزان مقطع ابتدایی در حال تدوین برنامه‌ای برای آموزش دانش‌آموزان در مقاطع دوران راهنمایی و دبیرستان تحت عنوان کالج زبان علوی برای اجرا در سال تحصیلی آینده می‌باشد که ماحصل این جلسات فشرده و علمی مفید جهت اطلاع اولیاء از اردیبهشت ماه سال آینده در سایت دبستان اعلام خواهد شد.

 • آزمون‌های مدیریتی

  آزمون‌های مدیریتی دبستان علوی کودک با هدف بهبود روند آموزشی دبستان در هر ماه برای کلیه‌ی مواد درسی مهم، انجام می‌شود که نکات زیر جهت استحضار اعلام می‌گردد:
  1. بدلیل عدم توانایی دانش‌آموزان دبستانی، تمام موارد آزمون‌های یک ماه قابلیت برگزاری در یک روز را نداشته و بصورت چند مورد امتحان در عرض 1 الی 2 هفته برگزار می‌شود.
  2. ارزشیابی دانش‌آموزان بر مبنای ارزشیابی توصیفی و با عملکرد و فعالیتهای کلاسی موجود در پوشه کار دانش‌آموز سنجیده شده و نتایج و ارزشیابی آزمون‌های مدیریتی در هیچ یک از دفاتر یا کارنامه‌های دانش‌آموزان ثبت نمی‌گردد.
  3. هدف گذاری از آزمون‌های مدیریتی، سنجش روند آموزشی هر ماه مدرسه در کلاس، توسط معاونت آموزشی و مدیریت مدرسه بوده و نتایج آن در جلسه آموزشی با معلّمان کلاس جهت بهبود روند و رفع ایرادات کلاسی بررسی می‌گردد و نتایج به صورت جداگانه برای ارزشیابی هر دانش‌آموز مطرح نمی‌شود.
  4. لازم است اولیاء محترم ذهنیّت‌های امتحان‌وار در آزمون‌های مدیریتی دبستان را با کمرنگ کردن درخواست نتایج ارزشیابی از آن‌ها تصحیح کرده تا دانش‌آموزان بدون اضطراب و استرس در آزمون‌ها شرکت نموده تا نتایج میانگین واقعی کلاس در جلسات آموزشی مطرح شده تا نکته مثبتی در پیشرو اهداف آموزشی دبستان گردد.
   


Copyright © 2013. AJUS.IR All Rights Reserved.