^بالا

بازدیدکنندگان

امروز33
دیروز33
این هفته102
این ماه851
مجموع140007

آی پی بازدیدکنندگان : 3.238.125.76
Unknown ? Unknown Wed 29 Jun 2022 19:26

ورود به سایت

پاسخ به سوالات شما توسط مدیریت موسسه

 • استخدام و همکاری در مدرسه ی علوی کودک

  روش استخدام و همکاری در مدرسه ی علوی طی مراحل خاص و با نظر افراد مسئول صورت می گیرد. لذا درخواست های همکاری که از طریق کانال ارتباط با مدیریت موسسه ارسال می گردد روش صحیحی نمی باشد. درخواست کنندگان محترم می توانند از طریق مراجعه ی مستقیم به محل دبستان فرم های مخصوص را پر کنند.

 • ظرفیت کلاس های مدرسه

  با توجه به نظرات اولیای محترم ظرفیت کلاس های علوی کودک در سال تحصیلی آینده تغییر نخواهد کرد و مانند سال گذشته خواهد بود.

 • جلسه ی حضوری با دکتر شکوری

  ارتباط مستمر اولیای محترم با بنده از طریق سایت علوی کودک برقرار است و در صورت تمایل جهت ملاقات حضوری لطفا تلفن تماس خود را ارسال بفرمایید.

 • عکس های موجود در سایت

  عکس های موجود در سایت توسط معلمان کلاس و بر اساس فعالیت های کلاسی در اختیار مرکز انفورماتیک مدرسه قرار می گیرد. بدیهی است عکس های موجود در سایت بدون در نظر گرفتن اسامی دانش آموزان حاضر در عکس و پس از بررسی از نظر شرایط زیر انتخاب و بارگذاری می شوند:

  1-واجد شرایط زیبا شناختی باشند.

  2-بتوانند فعالیت های کلاسی را به خوبی تشریح کنند.

  3-از لحاظ ظاهری مورد تایید وزارت آموزش و پرورش باشند.

 • ارایه جوایز در جشن دهه ی فجر

  جشن ها بهانه ای هستند برای شادی کودکان و اهدای جوایز در هر جشنی بدیهی. چه بهانه ای مناسب تر برای ارایه جوایز در جشن دهه ی فجر برای کودکان متولد همان ماه.

 • کلاس شاپرک

  مشکلات کلاس شاپرک در مورد عدم گزارش دهی در سایت و عقب افتادگی در بعضی از درس‌ها بررسی و ان‌شاءالله مرتفع خواهد شد.

 • پله ها

  در مورد پله‌های مدرسه، سعی شده است که با نصب نرده‌های بلند و حفاظهای بین نرده‌های چوبی قدیمی مدرسه، امنیت دانش‌آموزان تأمین شود با توجّه به عدم امکان نصب سرعت‌گیر و یا نصب موکت ان‌شاءالله در سال آینده سعی در نصب کف پوش در پله‌ها خواهیم کرد زیرا امنیت دانش‌آموزان عزیز از اولویت‌های این مجموعه می‌باشد.

 • تکالیف الکترونیک

  امسال کلیه‌ی پیک‌های دانش‌آموزی به صورت نرم‌افزارهای قابل اجرا برای دانش‌آموزان تهیه شده است ولی متأسفانه با توجّه به عدم وجود کپی رایت و امنیت کافی، این تکالیف فعلاً به صورت هفتگی در Smart Site توسط دانش‌آموزان صورت می‌گیرد . امید است از سال آینده با نصب قفل‌های نرم‌افزاری کار آمد این پیک‌ها تکثیر شده و در اختیار دانش‌آموزان قرار گیرد.

 • الکترونیکی کردن مدرسه

  مجموعه‌ی علوی کودک در سال اول تأسیس اقدام به تهیه و نصب بورد هوشمند و تعداد 12 عدد کامپیوتر شخصی به صورت شبکه نمود که از فضای ایجاد شده، دانش‌آموزان به تناوب استفاده می‌کردند. در سال دوم با بودجه‌ی حدود 20 میلیون تومان هوشمندسازی کلاس‌های سوم و چهارم با تکنولوژی روز دنیا صورت گرفت.

  ان‌شاءالله در سال تحصیلی جدید نیز با توجّه به ورودی‌های جدید سال سوم، دو کلاس جدید نیز هوشمند خواهند شد کلاس‌های سوم و چهارم و پنجم به صورت کاملاً هوشمند برگزار خواهد شد و دانش‌آموزان کلاس‌های پیش‌دبستانی، اول و دوم نیز بطور متناوب از Smart Siteاستفاده خواهند کرد لازم به توضیح است که توصیه‌ی کارشناسان نیز جهت استفاده از بورد هوشمند از مقطع سوم دبستان به بعد می‌باشد.

  سایت مدرسه از امسال به صورت فعال بروز رسانی می‌شود و بعضی از امکانات اعم از دانلود آواها، ثبت نام الکترونیکی، ارتباط با مدیریت و امکان برگزاری و تصحیح آزمون‌های دوره‌ای و ماهیانه در آن وجود دارد. ان‌شاءالله با رویکرد به روز کردن امکانات مدرسه، توسعه ی سایت نیز صورت خواهد گرفت.

 • کیف‌های مدرسه

  سیاست کلی علوی کودک ارائه بهترین امکانات و خدمات به دانش‌آموزان می‌باشد متأسفانه در برخی مواقع شرکت‌های پیمانکار طرف قرارداد با این مرکز در انجام تعهدات خود کوتاهی نموده‌اند از جمله کیف‌های مدرسه امسال کیفیت مناسبی ندارند، لازم به توضیح است که مبلغ پرداختی بابت کیف‌های درجه‌ی یک بوده است. با توجّه به تمهیدات در نظر گرفته شده، از سال آینده قبل از خرید و یا توزیع لوازم‌التحریر کنترل کیفیت صورت خواهد گرفت تا ان‌شاءالله در سال تحصیلی جدید مشکلات مشابه کمتر دیده شود.

   
 • ادامه آموزش زبان پس از اتمام دوران 6 ساله علوی کودک

  هیات علمی دپارتمان زبان علوی کودک با علم بر تمایل اولیاء و نیاز دانش‌آموزان برای ادامه‌ی روند آموزشی زبان جهت تثبیت و بهبود و افزایش مهارت‌های زبان دانش‌آموزان مقطع ابتدایی در حال تدوین برنامه‌ای برای آموزش دانش‌آموزان در مقاطع دوران راهنمایی و دبیرستان تحت عنوان کالج زبان علوی برای اجرا در سال تحصیلی آینده می‌باشد که ماحصل این جلسات فشرده و علمی مفید جهت اطلاع اولیاء از اردیبهشت ماه سال آینده در سایت دبستان اعلام خواهد شد.

 • آزمون‌های مدیریتی

  آزمون‌های مدیریتی دبستان علوی کودک با هدف بهبود روند آموزشی دبستان در هر ماه برای کلیه‌ی مواد درسی مهم، انجام می‌شود که نکات زیر جهت استحضار اعلام می‌گردد:
  1. بدلیل عدم توانایی دانش‌آموزان دبستانی، تمام موارد آزمون‌های یک ماه قابلیت برگزاری در یک روز را نداشته و بصورت چند مورد امتحان در عرض 1 الی 2 هفته برگزار می‌شود.
  2. ارزشیابی دانش‌آموزان بر مبنای ارزشیابی توصیفی و با عملکرد و فعالیتهای کلاسی موجود در پوشه کار دانش‌آموز سنجیده شده و نتایج و ارزشیابی آزمون‌های مدیریتی در هیچ یک از دفاتر یا کارنامه‌های دانش‌آموزان ثبت نمی‌گردد.
  3. هدف گذاری از آزمون‌های مدیریتی، سنجش روند آموزشی هر ماه مدرسه در کلاس، توسط معاونت آموزشی و مدیریت مدرسه بوده و نتایج آن در جلسه آموزشی با معلّمان کلاس جهت بهبود روند و رفع ایرادات کلاسی بررسی می‌گردد و نتایج به صورت جداگانه برای ارزشیابی هر دانش‌آموز مطرح نمی‌شود.
  4. لازم است اولیاء محترم ذهنیّت‌های امتحان‌وار در آزمون‌های مدیریتی دبستان را با کمرنگ کردن درخواست نتایج ارزشیابی از آن‌ها تصحیح کرده تا دانش‌آموزان بدون اضطراب و استرس در آزمون‌ها شرکت نموده تا نتایج میانگین واقعی کلاس در جلسات آموزشی مطرح شده تا نکته مثبتی در پیشرو اهداف آموزشی دبستان گردد.
   
 • هزینه ی کتاب ها

  با توجه به تالیف و چاپ رنگی کتاب های یار علوی کودک و تفاوت موجود در هزینه ی چاپ سیاه و سفید و رنگی این موضوع با پیشنهاد مدیریت مدرسه و تایید انجمن اولیاء و مربیان صورت گرفت. ولی با این حال، روند دریافت هزینه ی کتاب های امسال استثناً در اواسط دوره صورت گرفت و از سال های آینده در ابتدای سال انجام می گیرد و سیاست کلی علوی کودک در مورد عدم دریافت هزینه های جانبی در طول سال ادامه خواهد یافت.

 • حضور بعضی از اولیا در بعضی از کلاس ها

  حضور بعضی از اولیا در کلاس به علت ایجاد هماهنگی های لازم در طرح جابربن حیان با هماهنگی مدیریت مدرسه ، سرکار خانم جلیل زاده بوده است.

 • انتخاب رانندگان سرویس و سرویس های 6 نفره

  شرکت پیام گشت آذر، همکار این مجموعه، از طرف آموزش و پرورش ناحیه 4 معرفی شده و دارای مجوزهای لازم می باشد وانتخاب رانندگان و گزینش آن ها مستقیما تحت نظر مجموعه ی علوی کودک نمی باشد و از طریق مدیریت شرکت آذر گشت تبریز صورت می گیرد ولی قطعا پی گیری تخلفات احتمالی از طریق علوی کودک صورت می گیرد.

  سرویس های استاندارد، 5 نفره می باشد و مشکل سرویس های 6 نفره در حال رفع می باشد.

 • ایجاد مرکز پسرانه

  ثبت نام در مقطع پیش دبستانی پسرانه در سال تحصیلی جدید یعنی 94-93 در مرکز موجود صورت خواهد گرفت.

  همچنین در صورت ایجاد شرایط مناسب دبستان پسرانه نیز در سال آینده تاسیس خواهد شد که متعاقبا اعلام خواهد شد.

   

 • سردی برخی کلاس ها

  با توجه به سرمای کم سابقه ی تبریز اقدامات زیر جهت بهبود نسبی اوضاع صورت گرفت:

  1- افزایش توان سیستم گرمایشی مدرسه از طریق اضافه نمودن یک مشعل به این سیستم

  2- تهیه و نصب چند عدد شوفاژ برقی در کلاس ها

  3- نصب آرام بند برای درب ورودی بالا جهت حفظ گرمایش سالن

  لازم به توضیح است که اقدامات اساسی اعم از دوجداره کردن پنجره ها و یا اضافه نمودن رادیاتور در حال حاضر به علت نیاز به انجام عملیات تخریبی امکان پذیر نمی باشد ولی در فرصت مقتضی صورت خواهد گرفت.Copyright © 2013. AJUS.IR All Rights Reserved.